fbpx

Založení stavby

Založení stavby

16. 4. 2019 Začali jsme stavbu a to jak jinak než základy. V úterý jsme bagrovali, bednili a betonovali na kopci v Libčicích.

Na místo jsme dorazili v úterý brzy ráno, abychom vytyčili místo pro základ. Dle domluvy s panem bagristou jsme měli terén už lehce srovnaný, abychom vůbec byli schopní přesný rozměr vyměřit. Po zapálené debatě o přesné poloze středu stožáru (rozdíl v umístění mezi znesvářenými stranami byl přibližně 10 centimetrů) jsme prostor ohraničili kolíky.
Přijel bagr a po krátké chvíli jsme měli vykopanou stavební jámu.

Pro ohraničení základové desky jsme měli vyrobený od našeho pana zámečníka kovový rám. Z dřevěných latí jsme si vyrobili stojky, na které jsme mohli rám uložit a řádně si ho vyrovnat dle vodováhy. Do rámu jsme uložili připravenou ocelovou výztuž.

Původně jsme zalití betonem měli naplánované až na středu, ale jelikož nám šla práce pěkně od ruky, podařilo se nám mix domluvit ještě na tentýž den. Poprvé jsme si tak všichni vyzkoušeli také betonování.
Při celé akci nám radil a pomáhal pan Kosík, kterému bychom chtěli ještě jednou moc poděkovat.

Po perném pracovním dni následovala zasloužená odměna. Vyznamenali se zejména naši svačináři, kterým se podařilo domluvit si s milou paní z Libčic ohřátí párků a měli jsme tak dobrý oběd.


About Author : administrator