fbpx

Schůzka se statikem

Schůzka se statikem

19. 3. 2019 Vítězný návrh jsme prezentovali našemu statikovi, panu Denkovi. Na schůzce jsme řešili koncept stavby, její konstrukci a jak tyto dva aspekty ideálně spojit, aby se navzájem podporovaly.

Po výběru finálního návrhu nastal čas na schůzku s panem statikem Denkem. Návrh jsme mu nejdříve představili z koncepčního hlediska, poté jsme přidali také vlastní představu o konstrukčním fungování celého objektu. Naše úvodní nápady nebyly mylné, kovový vlajkový stožár nesoucí schodiště a dřevěná konstrukce na vnějším obvodu by měly fungovat. Důležitým faktorem ale bude zatížení větrem, které u takto vysoké a poměrně lehké stavby může konstrukci značně namáhat. Při diskuzi vyšlo na povrch několik řešení. Stavbu by bylo možné stabilizovat pomocí ocelových lan, která by byla zakotvená samostatně do terénu. Další možností by byl dostatečně pevný a těžký základ pod hlavní hmotou stavby a propojení vnitřní kovové a vnější dřevěné konstrukce tak, aby mohly zatížení společně odolávat.
Nyní se musí provést statické výpočty jednotlivých variant a také náš tým se musí zamyslet nad tím, jaké řešení je z koncepčního ale také technického pohledu nejlepší.


About Author : administrator